نسخه چاپي ارسال به دوست


اجرای احداث مدول اول تصفیه خانه فاضلاب صومعه سرا به مناقصه گذاشته شد

اجرای احداث مدول اول تصفیه خانه فاضلاب صومعه سرا به مناقصه گذاشته شد

 

 

به گزارش دفتر روابط عمومی وآموزش همگانی شرکت آب وفاضلاب استان گیلان، معاون مهندسی و توسعه این شرکت از انجام فرایند مناقصه ی احداث مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر صومعه سرا خبرداد.

علیرضا غیاثی معاون مهندسی و توسعه آبفای گیلان با اعلام این مطلب گفت: همواره جلوگیری از تخلیه فاضلاب صومعه سرا به رودخانه های مجاور شهر و در نهایت به تالاب بین المللی بندرانزلی از یک سو و جمع آوری و انتقال و تصفیه ی بهداشتی آن از سوی دیگر، از دغدغه های شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان بوده است.

غیاثی با اشاره به اینکه طی سالهای گذشته خطوط انتقال و اصلی فاضلابروها در قالب طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب صومعه سرا اجرا شده افزود: این طرح قادر خواهد بود حدود 80 درصد از خروجی های فاضلاب ها را که در حال حاضر به رودخانه ها و آبهای سطحی واقع در داخل و مجاور شهر صومعه سرا تخلیه می شوند را به محل تصفیه خانه منتقل کند.

معاون مهندسی و توسعه آبفای گیلان با تاکید براین نکته که این بستر آماده شده اضافه کرد: با پیگیری ها و برنامه ریزی های انجام شده تخصیص اعتبار کافی برای احداث مدول تصفیه خانه ی فاضلاب، امکان پذیر و  اسناد مناقصه به منظور انتخاب پیمانکار ذیصلاح تهیه شده است.

غیاثی آخرین اخبار مربوط به اجرای این پروژه را انجام  فرآیند مناقصه با موضوع " احداث مدول اول تصفیه خانه فاضلاب صومعه سرا عنوان کردو گفت: این پروژه به روش طرح و ساخت(EPC ) با ظرفیت 6350 مترمكعب در شبانه روز و فرايند تصفيه به روش لجن فعال SBR انجام خواهد شد که همانطور که گفته شد مناقصه آن در حال برگزاری است.

 

 

 


١١:١٥ - يکشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٨ شناسه خبر : ٥٨٦ تعداد نمایش : 61