نسخه چاپي ارسال به دوست


با حضور معاونین منابع انسانی و پشتیبانی و برنامه ریزی و امور اقتصادی آبفای کشور در گیلان انجام شد: جلسه بررسی چالشهای حوزه آب و فاضلاب شهرستان لنگرود با حضور نماینده و فرماندار این شهرستان

با حضور معاونین منابع انسانی و پشتیبانی و برنامه ریزی و امور اقتصادی آبفای کشور در گیلان انجام شد: جلسه بررسی چالشهای حوزه آب و فاضلاب شهرستان لنگرود با حضور نماینده و فرماندار این شهرستان

 


 

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در محل امور آبفای لنگرود، مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اینکه تزریق مناسب اعتبارات بر سرعت اجرای پروژه ها خواهد افزود اظهار داشت: اولویت بندی پروژه ها در اجرا با توجه به اعتبارات تخصیصی صورت می پذیرد .

 

 

وی همچنین افزود: با توجه به شروع عملیات اجرایی فاضلاب شهر لنگرود طی سنوات گذشته به منظور رفع مشکل فاضلاب این شهر در راستای طرح اصلی و روشهای اضطراری در بعضی از نقاط شهر برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه ها در جهت حفظ محیط زیست اقدام خواهد شد.

سپس مهرداد لاهوتی نماینده مردم شریف لنگرود در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه آب و فاضلاب با بیان مشکلات این شهرستان بر تسریع در روند اجرای رینگ دور شهر تأکید کرد و خواستاراجرای 11.5 کیلومتر خط انتقال در حوزه روستایی و تکمیل پروژه آبرسانی واپه شد.

وی بر اهمیت اصلاح شبکه توزیع آب شهری در ارتقاء کیفیت آب این حوزه اشاره کرد و همچنین افزود: باید با ارائه راهکارهای مناسب از حجم ورودی فاضلاب به رودخانه ها نیز کاسته شود.

در ادامه رضا گیاهی معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور تصریح کرد: نصب پکیج در نقاطی که فاضلاب به رودخانه می ریزد به منظور جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه ها، باید مورد بررسی قرار گیرد تا پس از جمع بندی و تأئید ریاست مجمع جهت تأمین اعتبار مورد نیاز تصویب و به مرحله اجرا درآید.

مسعود خشایی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آبفای کشور نیز با بیان اینکه تلاش مجموعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر خدمات رسانی مناسب به مشترکین در ایام تابستان بوده است تصریح کرد: تداوم و مطلوبیت ارائه خدمات موجب دلگرمی مردم به اقدامات دولت در راستای رفع مشکلات این حوزه خواهد بود. 

گفتنی است وارد مدار شدن مخزن آب 5 هزار مترمکعبی منطقه دیوشل جهت بهبود خدمات آبرسانی به روستاهای لنگرود و تحویل و تحول شهر چاف و چمخاله از آب و فاضلاب روستایی به آب و فاضلاب شهری و همچنین تکمیل رینگ دور شهر لنگرود از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

 

 


١٤:٣٠ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨ شناسه خبر : ٤٤٤ تعداد نمایش : 547